L I D R A N O    2016.

U petak 12. veljače u II. gimnaziji održana je smotra LiDraNo na općinskoj razini. Od 44 literarna rada prosudbeno povjerenstvo izabralo je njih 15 za Županijsku smotru.

U jakoj konkurenciji na Županijsku smotru predložene su i naše dvije učenice.

Učenica 2.C razreda Samantha Lucija Smolec i njezina pjesma Privid istine i Viktorija Vuković, učenica 2. E razreda, i njezinDnevnički zapis (Zagreb, 25. listopada 2015.)

Županijska smotra LiDraNo održat će se od 29. veljače do 3. ožujka u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga.

Čestitamo učenicama i njihovim mentoricama!

-------------------------------------------------------------

DRŽAVNA SMOTRA  LIDRANO2014.

Državna smotra Lidrano 2014. održana je u Primoštenu od 25. do 27. ožujka. Učenik naše škole Filip Bošnjak sudjelovao je u kategoriji samostalnih scenskih nastupa s monologom Šimurine iz groteskne tragedije Ive Brešana Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja. Filipova je mentorica prof. Irena Labaš-Veverec.

LIDRANO2013.

Održana je Županijska smotra Lidrano u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga. Županijsko povjerenstvo predložilo je Katarinu Draženović, učenicu 1. C razreda, i njezin literarni rad Piero, za Državnu smotru Lidrano koja će se održati u travnju 2013. Katarinina mentorica je profesorica Jelena Popović.

LIDRANO  2013.

U srijedu 30. siječnja u II. gimnaziji održana je smotra LiDraNo na općinskoj razini. Od 42 literarna rada prosudbeno povjerenstvo izabralo je njih 15 za Županijsku smotru.

Među tih 15 izabranih je i učenica 1.C razreda Katarina Draženović i njezin literarni rad Piero. Katarinina mentorica je profesorica Jelena Popović.

Županijska smotra LiDraNo održat će se od 18. do 20. veljače u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga, a na otvorenje je pozvan Filip Bošnjak. Izvest će dio monodrame Munchhausen s kojim je prošle godine predstavljao našu Školu na Državnoj smotri. Filipova mentorica je profesorica Irena Labaš-Veverec.

LIDRANO  2012.

U Šibeniku je 17. – 19. travnja 2012. održana Državna smotra LIDraNo.

Našu školu predstavljao je Filip Bošnjak s dijelom monodrame Munchhausen.

Koliko je Filipov nastup bio zapažen pokazuje i činjenica da je bio uvršten u program svečanog zatvaranja Smotre.

Filipova mentorica je prof. Irena Labaš-Veverec.

LIDRANO  2012.

U ponedjeljak 20. veljače u Kazalištu Kerempuh održana je Županijska smotra LIDRANO u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa. Između dvadeset natjecatelja prosudbeno povjerenstvo izabralo je njih sedam za Državnu smotru.

Među tih sedam izabranih je i učenik 1.C razreda naše škole Filip Bošnjak. Imao je vrlo zapažen nastup s dijelom monodrameMunchhausen. Tako Filip i njegova mentorica prof. Irena Labaš-Veverecodlaze na Državnu smotru koja će se održati od 15. do 19. travnja.

Još je jedan naš učenik bio uspješan na Županijskoj smotri u kategoriji literarnih radova. To je Karlo Mikić čiji je tekst pod naslovom Život  također predložen za Državnu smotru. Karlova je mentorica prof. Ivančica Ćurić.

Čestitamo našim predstavnicima i njihovim mentoricama i želimo im puno uspjeha.